Репортаж от дербито в Пловдив

Горещи страсти на мача Имхотеп : КЦМ 2000

Вторник вечер се изигра дербито от горната осмица в Градска футболна лига Пловдив шанс 2000 висша лига . Мачът противопостави отборите на временният лидер Имхотеп и носителят на шампионската лига от 2018 година КЦМ 2000 груп . Двата отбора бяха със всичко най-добро на терена. Резултатът беше открит рано рано още в 3-тата минута от новото попълнение на фараоните Георги Какалов след три ходова комбинация между Христо Костов  , Йосиф Шутев  и Станислав Василев.В шестата минута  Йосиф Шутев направи резултата 2:0 след като мина двама от КЦМ на тъча и с удар с левият крак прониза вратата на Емо Данчев.Така завърши и полувремето.След много атака и куп пропуски в 38-та минута Никола Праматаров намали резултата на 2:1 след меле в наказателното поле.Три минути по-късно след майсторска комбинация на КЦМ продължила по целият терен и пас на Виделен Сердарски  Веселин Филипов изравни за 2:2.Отборите си размерниха по една греда.В заключителните секунди на мача след заучено положение при корнер Христо Костов направи резултата 3:2 . С победата Имхотеп е с 5 точки аванс на върха. Кратък репортаж от мача :

Статия : Делян Тодоров